עלינו

איגוד ערים לאיכות הסביבה דרום יהודה הוקם בשנת 1988 כמוסד ללא מטרות רווח ופועל למען שיפור איכות הסביבה, תוך ביצוע פעולות מניעה ואכיפה נרחבות, בשיתוף עם הרשויות המקומיות החברות באיגוד ומשרדי הממשלה הרלבנטיים.

תחום פעילות האיגוד הינו שטח שיפוטן של הרשויות המקומיות המאוגדות בו: רחובות, יבנה, נס-ציונה, מזכרת בתיה, קריית עקרון וגן רווה. האיגוד פועל לסייע לרשויות בשמירה על איכות הסביבה ומניעת מפגעים סביבתיים בתחומן.

בין תפקידי האיגוד: לפעול למניעת זיהום האוויר והמים, לערוך פיקוח, בקרה ואיסוף נתונים על פליטת מזהמים ממפעלים, להעניק ייעוץ סביבתי לוועדת התכנון ולוועדת רישוי עסקים, לפקח על ביצוע תוכניות פיתוח, לתת ייעוץ לחינוך סביבתי וליצור פעילות להגברת התודעה הסביבתית בציבור.

אחד ממוקדי הפעילות המרכזיים של האיגוד הינו הפעלת אתר הטמנת הפסולת “חרובית”, אשר הוקם בשנת 2004 ומשמש את הרשויות המקומיות החברות באיגוד וגופים נוספים להטמנת פסולת האשפה. עבודת אתר חרובית נעשית בפיקוח המשרד להגנת הסביבה והאיגוד מחזיק בכל האישורים והרישיונות הנדרשים לכך.

כחלק מחזון האיגוד, שואפת הנהלתו ומליאתו לפעול להרחבת מעורבותו בתחומי החינוך וקהילה- במטרה להעלות את המודעות לתחומי הפעילות של האיגוד ובכך לרתום את תושבי הרשויות לשמירה על הסביבה ושיפור איכות החיים במרחב.

 

שם הקובץ

סוג

משקל

  • חוק איגוד ערים 1955

PDF

113kb

  • חוק איגוד ערים נגיש

DOC

48kb

דילוג לתוכן